čtvrtek 11. 7. - U Hada

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

čtvrtek 11. 7.

2013 > Cyklodovolená UA / HU

ujeto 42,5 km

Ráno nás budí ruch řemeslníků kteří opravovali fasádu na kabinách, vše v pohodě, ještě nás pustili k umyvadlu a na toaletu. Děkujeme a odjíždíme do centra.
Had mění v bankomatu peníze a rázem je z něj milionář, zůstatek na účtě mu vyjíždí ve forintech a je jich dost. V krámě nějaký salám a houska, Máza nic, je mu nějak nevolno, odcházíme si sednout k vodotrysku, snídáme a po slovech Karlíka že když je teď Had milionářem tak by Mázovi mohl koupit 10 hodin jízdy na kolotoči, Máza ihned letí do keře a už to z něj lítá. Bondy ještě kupuje láčáky a za chvíli jedeme do motorestu kde mají od 10 hodin normální jídlo. Opět vynikající babguláš, Honza s Valtrem palačinky s borůvkami.
Po jídle do sedel a jedeme do města Abajúszánto, tam nás chytl déšť, takže čekáme u dalšího jídla až přestane, Máza zatím spí na stole na tržnici. Přestalo pršet, jedeme dál a narážíme ve vesnici Vizsoly na nějaké muzeum s venkovním posezením. Majitel nás vítá, provází muzeem knihtisku, překvapilo ho že tomu rozumím, dělám si autorský tisk, nabízí nám nějaký svůj jabčák, my však přecházíme na teplé pivo a domlouváme nocleh. Paráda, nechává nás přespat v jeho venkovním baru. Do noci se v budově svítí, vaří tam marmelády, ale jestli to není jenom nějaká zástěrka. Spánek bez komárů, všude se však válí moruše, barví a jsou jenom sladké, jinak nemají žádnou chuť.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky