Sněžka - U Hada

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Sněžka

2012

sobota 3. listopadu
vlakem z Náchoda
6:03, vlak z N.Města 6:20
Pec p. Sněžkou 8.23

Po nutném občerstvení v penzionu Sněžka v Peci jsme vyrazili do Obřího dolu, a po žluté do Modr\'e9ho dolu. Potom po červené na Richterovy boudy. Tady bylo bohužel zavřeno, takže jsme vystouipali na V\'fdrovku. Zatímco v nížinách prý bylo slunečno, na hřebenech Krkonoš byla slušná siberie. Pršelo, sněžilo a hlavně pěkně fučel vítr. Schovali jsme se před nepohodou, dohnali nás Vojta s Petrou a asi za hodinu jsme pokračovali kolem památníku obětem hor na Lučn\'ed Boudu kde byla další zastávka. Pak jsme se vydali do Obřího sedla, kde se část výpravy oddělila a sešla Obřím dolem k autobusu většina výpravy se vydala dobýt vrchol Sněžku. Cesta kolem řetězů byla hodně ledovatá a smekavá, řetězy obalené ledem, docela nářez. Po krátké zastávce v polské chatě a v Poštovně jsme sešli opět po ledu do Růžového sedla a na Růžohorky, kde byl zajištěn nocleh s polopenzí. Pojedli jsme, popili, poslechli si Vojtovy myšlenkové konstrukce a zahráli si Macháčka.

neděle 4. listopadu
Po snídani jsme se vydali přes Portášky a chatu Janu do Velk\'e9 \'dapy k autobusu ve 12.50.
V Trutnově jsme navštívili Pivovarskou restauraci a po dobrém obědě jsme dojeli dalším autobusem asi v 15 hodin do Náchoda.

Účastníci: Had, Jana, Vojta, Petra, Kuba, Janča, Míša, Inge, Tomáš, Amíci, Rejža, Jirka Korec, Mateska, Hřebejk, Martin, Katka

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky