6. 4. Rammám - U Hada

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

6. 4. Rammám

2014 > Indie - Nepál

Ráno nás v šest budí sluníčko. Cítím se docela dobře. Snad to vydrží. Paní domácí už kutí kolem hospodářství. Pes dožírá zbytky od večeře.

Sestupujeme do Shirikoly cca 8km a pokračujeme do Rimbiku cca 7km. Odepisujeme se z treku.
Průvodce za nás 3 dny na chatách platil noclehy, večeře a snídaně, čaje, takže od nás při loučení vyinkasoval 26 USD. Dali jsme mu 30 USD.

Při předjíždění se tady dodržují ustálené a jednoznačné zvyklostí. Předjíždějící razantně vytroubí předjížděného. Předjížděný se asi o 1 cm uklidí ke kraji a hodí blinkr směrem do silnice. Předjížděný se tam narve, ať se děje co se děje. Pokud něco jede v protisměru, předjíždějící přidá plyn a natlačí předjížděného i protijedouciho do pangejtu. Případní přeživší plynule pokračují v jízdě.

Ve 14 jsme zpátky v Darjellingu v hotelu Lunar. Na večeři jdeme do stejné restaurace jako před čtyřmi dny. Dávám si osvědčenou a dobrou houbovou polévku a rybu s dvojitými hranolky. Navrch dvě piva
o kalibru 0.65 litru.
Snažím se  z pevnýho internetu odeslat deník všem domů, ale nedaří se.
Anbi z mobilu mi nejdou odesílat emaily.

Mládež zvědavá ...... i pracovitá.Nosí se tu všechnoV Himalájích jsme viděli i tygraHojně se využívá oslí sílyLoučíme se s průvodcemHorská úzkokolejka v Darjellingu


A hromada dalších fotek z tohoto dne je zde


další den

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky