10. 4. Trek 1 - U Hada

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

10. 4. Trek 1

2014 > Indie - Nepál

Vstáváme v 6.00 a za půl hodiny máme snídani. Dobalime a v 8.15 vyjíždíme taxíkem do Nayapul. Řidič kupuje 6.5 litru benzinu. 134.50 NR za litr, tedy 27 Kč. Řidiči tady vždycky nakoupí tolik benzinu, aby dovezli zákazníka na dohodnuté místo a zpět. Na víc asi nemají.
Počasí  dobré, neprší, občas slunce. Po cestě policajti kontrolují. Asi
vyžadují aby, když jede pět lidi na motorce, měl alespoň jeden z nich přilbu. Jedeme hore-dole po podhorských vesnickach. Silnice kdysi asfaltová, nyní kamenitá.

V 8.40 jsme na startu ve vesnici Nayapul 1070 m. Vydávané se korytem řeky Bhurungdi Khola.
V 9.40 nám kontrolují na Check-postu v Birethanti průkazky ke vstupu. V 10.50 jsme ve vesničce Banjhgara. Slunce nám pálí do zad a cesta stoupá. Ve 12.20 Tikhedhungga. Zastavujeme se na pití a polévku.
Nakonec odcházíme až ve 13.45. Posledních 500 výškových je po schodech hodně nahoru. Jdeme to svižně za hodinu a čtvrť, proti vyhrožovaným dvěma hodinám. Pohled zpátky do údolí je vzdušný. Ubytujeme se hned asi ve třetím domku za 100,- NR za osobu.
K večeři bramborová placka a dvě smažená vejce. Jsem nějakej utahanej, tak jdu spát v 19.30.

Teprve dnes jsem pochopil, že výraz "namasté" není odmítnutím suchého krajíce, ale znamená "dobrý den".


NayapulBacha, kobraKaždý parkujeme jinakkorytem řeky Bhurungdi KholaTikhedhunggaPohoda na horáchTady přespímePepa má novou čepiciPůvodní horské obydlíNaše obecenstvoNaše večeře


A hromada dalších fotek z tohoto dne je zde


další den


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky